Wiadomości

Ulicami Poznania przeszedł dziś „Biały Marsz”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kilkaset osób, zwolenników ochrony życia i przeciwników aborcji wzięło udział w „Białym Marszu”, który w sobotę przeszedł ulicami Poznania. Wiele osób niosło białe tulipany, śpiewano: „Poznań za życiem”.

Wydarzenie zorganizowano w ramach obchodzonego dzisiaj Narodowego Dnia Życia. Uczestnicy marszu wyruszyli spod Pomnika Armii Poznań. Przemarsz zakończył się na ul. Mickiewicza przy Poznańskich Krzyżach. Organizatorzy chcą przede wszystkim zwrócić uwagę posłów na przyspieszenie prac nad ustawą #ZatrzymajAbrocję.

Dr Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy RP podkreśla, że marsz jest okazją do narodowej refleksji nad obroną życia poczętych.

– Celem tego marszu jest wyrażenie solidarności z najbardziej bezbronnymi, z dziećmi poczętymi. Przesłanie wydarzenia to wezwanie skierowane do posłów na Sejm RP o jak najszybsze przyjęcie przez Sejm, w formie ustawy, obywatelskiego projektu #ZatrzymajAborcję– akcentuje dr Krzysztof Kawęcki.

Organizatorem wydarzenia jest Prawica Rzeczypospolitej a także środowisko Poznań dla Życia. Patronat honorowy nad akcją objął europoseł Marek Jurek.

/Radio Maryja, niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!