Wiadomości

Tak wygląda ubogacona kulturowo Francja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja znalazła trzy ładunki wybuchowe w supermarkecie w Trebes, gdzie napastnik przetrzymywał zakładników i zabił trzy osoby – poinformowały dzisiaj źródła sądowe. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi specjalna prokuratura antyterrorystyczna z Paryża. Tymczasem dziennikarze postanowili odwiedzić okolicę, gdzie mieszkał terrorysta. Warto zobaczyć, jak zostali powitani:

We wczorajszym zamachu na południu kraju zginęły cztery osoby, a 15 zostało rannych.

Wczoraj Lakdim, z pochodzenia Marokańczyk, porwał samochód pod Carcassonne. Zabił pasażera i poważnie ranił kierowcę. Następnie w Carcassonne ostrzelał policjantów, a później wziął zakładników w supermarkecie w pobliskim Trebes, gdzie zabił pracownika i klienta.

Do ataku doszło w piątek przed południem w supermarkecie w Trebes koło Tuluzy. Według policji oraz prokuratury napastnik twierdził, że działa w imieniu tzw. Państwa Islamskiego.

Terrorysta został zastrzelony przez policję, a Arnaud Beltrame, który pod koniec akcji był jedynym zakładnikiem, w stanie ciężkim trafił do szpitala. W sobotę rano francuskie MSW poinformowało, że policjant nie żyje.

“Arnaud Beltrame opuścił nas. Zginął za ojczyznę. Francja nigdy nie zapomni jego bohaterstwa, odwagi, poświęcenia” – napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb.

/Telewizja Republika, Twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!