Wiadomości

Ukraińskie okręty zdobyte przez Rosjan w listopadzie ubiegłego roku… zniknęły

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Opancerzone kutry artyleryjskie „Berdiańsk” i „Nikopol” oraz holownik „Yañı Qapı”, które od siedmiu miesięcy w porcie w Kerczu, zacumowane przy głównym molo, gdzieś zniknęły.

Przypomnijmy, 25 listopada 2018 roku Rosjanie przypuścili atak na trzy ukraińskie okręty w Cieśninie Kerczeńskiej. Najpierw został staranowany przez rosyjski okręt straży granicznej „Don” holownik „Yañı Qapı”, przez co uszkodzony został główny silnik okrętu, poszycie i balustrada strażnicza, ukraińska jednostka utraciła też tratwę ratowniczą. Okręty ukraińskie zostały zablokowane, a wieczorem nastąpił kolejny akt – jednostki ukraińskie zostały ostrzelane, w wyniku czego obydwa kutry artyleryjskie zostały uszkodzone, a następnie żołnierze rosyjskiego specnazu dokonali ich zajęcia.

Wszystkie trzy zajęte wówczas przez Rosjan okręty, tj. opancerzone kutry artyleryjskie „Berdiańsk” i „Nikopol” oraz holownik „Yañı Qapı”, zostały odstawione do portu w Kerczu i zacumowane przy głównym molo. I oto dziś stwierdzono, że ukraińskich okrętów tam nie ma. Nie wiadomo, co się z nimi stało…

/ru.krymr.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!