Europa Polska Wiadomości

Ukraiński premier dziękuje Polakom za okazaną pomoc

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal wprost.pl premier Ukrainy Denys Shmyhal podziękował za pomoc Polski. We wpisie na Twitterze zwrócił uwagę na przyjmowanie przez nasz kraj uchodźców, pomoc humanitarną i tworzenie korytarzy na granicy.

Na początku wpisu Denys Shmyhal zwrócił się bezpośrednio do premiera Mateusza Morawieckiego, dziękując mu za wsparcie Ukrainy podczas szczytu w Wersalu. „Wkład Polski jest nie do przecenienia: przyjmuje Ukraińców, niesie pomoc humanitarną, organizuje korytarze na granicy” – wymienił, dodając że wspólnie ze stroną polską opracowuje „Plan Mashalla” dla Ukrainy.

Przypomnijmy, w czwartek 10 marca rozpoczął się nadzwyczajny szczyt Rady Europejskiej w Paryżu, na którym światowi przywódcy dyskutowali między innymi o przyspieszonej ścieżce członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej. Rzecznik polskiego rządu Piotr Muller podkreślił po spotkaniu, że Mateusz Morawiecki przekonywał o konieczności dalszego wsparcia Ukrainy oraz wypracowania jasnej drogi do jej członkostwa w UE.

Rada Europejska po spotkaniu napisała w oświadczeniu, że „uznała europejskie aspiracje Ukrainy”. „Rada działała szybko, zwróciła się do Komisji o przedstawienie opinii w sprawie tego wniosku, zgodnie z odpowiednimi postanowieniami traktatowymi. Do tego czasu, bez zwłoki, jeszcze bardziej wzmocnimy więzi i pogłębimy nasze partnerstwo, aby wesprzeć krainę w podążaniu jej europejską drogą. Ukraina należy do europejskiej rodziny” – przekazała instytucja UE.

Źródło: wprost.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!