Polska Wiadomości

Ukraiński gang porwał Polaka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Warszawscy policjanci zatrzymali czterech “uchodźców wojennych” z Ukrainy w wieku od 15 do 19 lat podejrzanych o to porwanie człowieka. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i tymczasowo aresztował 18 i 19-latka na trzy miesiące. Z kolei 15 i 16-latek decyzją Sądu Rodzinnego zostali umieszczeni w ośrodku dla nieletnich.

Ukraiński gang porwał Polaka. Zdarzenie miało miejsce w biały dzień na początku czerwca br. 23-letni Polak został zaatakowany z zaskoczenia, obezwładniony gazem i wepchnięty do samochodu.  Mundurowi razem z kryminalnymi wykonywali niezbędne ustalenia na miejscu, w tym pozyskali rysopisy napastników oraz pojazd, którym się poruszali.

W trakcie prowadzonych działań na miejscu zjawił się poszkodowany mężczyzna. 23-latek wyjaśnił, że został zaatakowany gazem i siłą wepchnięty do ciemnego auta przez trzech mężczyzn. Nie był jednak w stanie opisać ich, ani samochodu, którym był przewożony. Kryminalni działali na wielu płaszczyznach. W końcu trafili do miejsca, gdzie 23-latek został wywieziony przez napastników. Tam odnaleźli jego telefon.

Porywacze grozili Polakowi, bili go, zabrali pieniądze i okulary. Zażądali też od niego przekazania dodatkowych 3 tys. złotych. Gdy odjechali, 23-latek wrócił do miejsca zamieszkania i skontaktował się z policjantami.

Po wytypowaniu podejrzanych, kryminalni z komendy na Pradze Północ, Białołęki przeprowadzili akcję, w wyniku której zatrzymali czterech ukraińskich “uchodźców wojennych” w wieku od 15 do 19 lat. Zabezpieczyli również noże, broń gazową, replikę granatu, wiatrówkę, kajdanki, kominiarkę oraz pudełko amunicji śrutowej. 18 i 19-latek trafili do policyjnej izby zatrzymań, zaś nieletni zostali umieszczeni w policyjnej izbie dziecka.

Dwaj starsi mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ zarzuty rozboju w zbiegu z pozbawieniem wolności 23-latka i usiłowania dokonania na nim wymuszenia rozbójniczego. Za te przestępstwa obu grozi kara od 5 do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora prowadzącego śledztwo i tymczasowo aresztował mężczyzn na 3 miesiące od dnia zatrzymania.

15 i 16-latek stanęli przed sądem Rodzinnym i Nieletnich. Za rozbój z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną i uprowadzenie 23-latka może im grozić kara do 20 lat pozbawienia wolności. Obaj najbliższe 3 miesiące spędzą w schronisku dla nieletnich.

NASZ KOMENTARZ: Wszystko wskazuje na to, że Ukraińcy próbują zaprowadzić w Polsce swoje gangsterskie porządki oraz stepową mentalność. Miejmy nadzieję, że policja nie będzie się z nimi patyczkować, a masowe deportacje na Ukrainę, staną się wreszcie faktem.

Polecamy również: Nowa zbrodnia żydowskich nazistów. Dziesiątki zabitych cywilów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!