Polska Wiadomości

Ukrainki chciały przekupić rolników. “Tu nie Ukraina, proszę pani”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ostatnich miesiącach w Polsce odbyły się znaczące protesty rolników, które doprowadziły do blokad dróg i przejść granicznych w całym kraju. Protesty te były odpowiedzią na szereg niepokojów, jakie ogarnęły polskie rolnictwo, w tym kwestie importu produktów rolnych z Ukrainy, europejskiego Zielonego Ładu oraz ogólnych warunków prowadzenia gospodarstw rolnych. W trakcie jednej z blokad, do zabezpieczającego protest rolnika podjechały Ukrainki vel “uchodźczynie wojenne”.

Ukrainki chciała przekupić strajkującego. 20 marca odbył się kolejny ogólnopolski protest rolników, który objął nie tylko duże miasta i urzędy, ale także mniejsze miejscowości, autostrady i granice. Protestujący rolnicy, wśród których znalazła się również rolnicza “Solidarność”, zapowiadali zablokowanie dróg i autostrad ciągnikami, co miało na celu zwrócenie uwagi na trudną sytuację polskiego rolnictwa​​.

Blokowane były też przejścia graniczne. Nie spodobało się to dwóm Ukrainkom. Kobiety, jak na typowych “uchodźców wojennych” przystało, chciały pojechać na Ukrainę (do strefy straszliwej wojny!) na święta. Okazało się to karkołomne zadanie, gdyż przed przejściem granicznym napotkały sporą kolejkę samochodów, blokowanych przez polskich protestujących.

Protest i blokada drogi była legalna – zostały wcześniej zgłoszone. Były też ochraniane przez policję. Rolnicy przepuszczali 5 samochodów co godzinę. W sieci pojawił się filmik na którym widać, jak kobiety próbowały przejechać przez blokadę.

Kobiety nie chciały czekać jak inni, dlatego zapytały rolników, komu trzeba zapłacić, żeby przejechać. Reakcja jednego z nich była następująca: -To nie jest Ukraina proszę Pani, może na Ukrainie się płaci, tu się nie płaci. W ten sposób Polak wyjaśnił “uchodźcom” różnicę pomiędzy krajem cywilizowanym, a ich macierzą.

Co ciekawe, nagranie zamieściła w sieci sama Ukrainka vel “uchodźca”, która była oburzona zachowaniem Polaków i tym, że nie udało się załatwić szybszego przejazdu za łapówkę.

Nagranie można obejrzeć tutaj:

Polecamy również: Relikwie Ulmów we wrocławskim szpitalu. Żydzi dostali szału

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!