Wiadomości

Ukrainiec znieważył polskie godło. Jest zawiadomienie do prokuratury

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ukrainiec mieszkający w Polsce Igor Isajew opublikował w mediach społecznościowych przerobione przez siebie polskie godło. W sprawie zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

4 maja Igor Isajew – ukraiński aktywista mieszkający na codzień w Polsce – udostępnił na swoim profilu w mediach społecznościowych grafikę z przerobionym polskim godłem. Kolory polskiej flagi zamienił na żółto-niebieskie, a więc te które widnieją na fladze ukraińskiej. Z kolei korona na głowie orła została przedstawiona w barwach LGBT.

W komentarzu do zamieszczonej grafik Ukrainiec przywołał art. 32 Konstytucji RP, w myśl którego „Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”.

Pod wpisem Isajewa pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy. „Chłopie przyjeżdżasz jako gość do obcego kraju i od razu wlatujesz z butami w profanację godła. Może jednak chwila refleksji by się przydała” – napisał jeden z użytkowników Facebooka. Były jednak i dużo mocniejsze komentarze. „Godłem Polski jest wizerunek Orła Białego w zlotej koronie na głowie zwróconej w prawo na czerwonym polu tarczy. Powiem Ci tylko tyle, nie podoba się to won do siebie i tam obrażać swoje symbole” – podkreślił kolejny z internautów.

W jednym z komentarzy zwrócono uwagę, że Isajew popełnił przestępstwo dotyczące publicznego znieważenia znaku lub symbolu państwa. I okazuje się, że za opublikowanie swojej grafiki ukraiński aktywista może mieć problemy. Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożył bowiem Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

„W naszej opinii ale również w opinii kilkudziesięciu osób, które do nas napisały w tej sprawie – Igor Isajew znieważył Godło Rzeczypospolitej Polskiej. Jako Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu wnosimy o wszczęcie postępowania przygotowawczego w przedmiotowej sprawie, ściganie i ukaranie sprawcy” – poinformował Ośrodek.

Dodajmy, że to nie pierwszy tego rodzaju wyskok Isajewa, który wielokrotnie dał się poznać jako szowinista i polonofob nadużywający tolerancji i gościnności Polaków. Może czas wreszcie wskazać mu właściwe miejsce?

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!