Wiadomości

Ukrainiec wyjmował z podwozi wagonów kolejowych… pudła wypełnione papierosami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Placówki SG w Hrubieszowie i Służby Celno – Skarbowej z Hrubieszowa udaremnili przemyt papierosów bez polskich znaków akcyzy wart blisko 120 tys. zł.

24 września zatrzymano 42-letniego obywatela Ukrainy, gdy, na kolejowym przejściu granicznym w Hrubieszowie, wyjmował z podwozi wagonów kolejowych pudła wypełnione papierosami. Ujawniono przy nim wyroby akcyzowe bez polskich znaków akcyzy. Okazało się, że pakunki z papierosami były przymocowane do platformy wagonów na magnesy tak, aby te ułatwiały cudzoziemcowi szybki demontaż kontrabandy. Cudzoziemiec otrzymał decyzję o zobowiązaniu do powrotu na Ukrainę oraz zakaz ponownego wjazdu na terytorium strefy Schengen na okres roku.

W tym samym dniu, również na kolejowym przejściu granicznym w Hrubieszowie, w ramach wspólnie pełnionej służby, funkcjonariusze ujawnili kolejny ładunek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Był ukryty pod warstwą rudy żelaza, przewożonej w pociągu towarowym z Ukrainy do Polski. Funkcjonariusze użyli koparki, aby dostać się do pakunków z papierosami. Trwa ustalanie organizatorów przemytu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!