Polska Wiadomości

Ukrainiec włamywał się do ośrodka pomocy dla dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Stołecznej Komendy Policji zatrzymali 41-letniego Ukraińca, który kilkukrotnie włamał się do ośrodka pomocy dla dzieci i kradł nowo zamontowane instalacje elektryczne. Suma strat oszacowana została na około 100 tys. złotych. “Uchodźca” odpowie także za posiadanie narkotyków.

Ukrainiec włamał się do ośrodka pomocy dla dzieci i kradł kable. W ostatnim czasie policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I pracowali nad sprawą serii włamań do remontowanego budynku przy ulicy Koźmińskiej. nieznany początkowo sprawca kilkukrotnie włamał się do budynku, w którym znajduje się fundacja działająca na rzecz pomocy potrzebującym dzieciom. Z obiektu skradzione zostały elementy instalacji elektrycznych. Łącznie suma strat oszacowana została na około 100 tys. złotych.

We wtorek warszawska policja poinformowała o zatrzymaniu sprawcy, który wpadł na gorącym uczynku – podczas kolejnej próby włamania. Mężczyzna przeciął ogrodzenie i wszedł na teren obiektu. Złodziejem okazał się 41-letni “uchodźca” z Ukrainy.

Jak czytamy, funkcjonariusze znaleźli przy podejrzanym specjalistyczny sprzęt, którym “niszczył elementy instalacji elektrycznej. Dodatkowo, ten biedny “uchodźca” w wieku poborowym posiadał przy sobie kilka porcji narkotyków.

Zatrzymany został przewieziony do śródmiejskiej komendy. Okazało się, że swoim działaniem spowodował liczne zniszczenia i uszkodzenia mienia. Podczas kradzieży kilkukrotnie spowodował bowiem zwarcia, w wyniku których uszkodzeniu uległy inne urządzania elektryczne. Usłyszał szereg zarzutów za kradzieże i włamania, uszkodzenie i zniszczenie mienia, naruszenie nietykalności cielesnej oraz posiadania narkotyków.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa śródmieście stosując wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście.

NASZ KOMENTARZ: Jak zwykle w takich sytuacjach, wnosimy o pilne odesłanie ukraińskiego przestępcy do jego ojczyzny. Tam będzie mógł się wykazać przeciwko rosyjskim żołnierzom, a nie polskiemu mieniu służącemu dzieciom.

Polecamy również: Ukraińcy masowo składają wnioski o nadanie statusu uchodźcy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!