Polska Wiadomości

Ukrainiec próbował wręczyć policji łapówkę. Został zatrzymany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi obywatelowi Ukrainy, który, próbując wręczyć łapówkę funkcjonariuszom polskiej drogówki, chciał nakłonić ich do odstąpienia od czynności służbowych.

Ukrainiec próbował wręczyć policji łapówkę. W sobotę policjanci z sekcji ruchu drogowego hrubieszowskiej komendy patrolowali teren powiatu radiowozem nieoznakowanym z wideorejestratorem. W pewnym momencie zauważyli kierowcę Mitsubishi, którego pojazd był wyposażony w żarówki Led, które są niezgodne z przepisami, co do warunków technicznych dla tego tupu pojazdów. W związku z tym policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującego do kontroli drogowej.

Jak czytamy w komunikacie policyjnym, kierowca Mitsubishi jechał w kierunku Zosina. Policjanci zmierzyli prędkość z którą się poruszał. Okazało się, że w terenie zabudowanym jego auto jechało z prędkością 76 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Po zatrzymaniu pojazdu przez policjantów okazało się, że kierowca to 74-letni obywatel Ukrainy. Policjant poinformował kierującego, że za popełnione wykroczenia zostanie na niego nałożony mandat karny w wysokości 600 zł.

Ukrainiec chcąc uniknąć grożących mu konsekwencji, postanowił “załatwić” sprawę w inny sposób. 74-latek zaproponował policjantom 50 euro łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Powtarzał żeby go “puścić” i trzymając banknot w ręku próbował go wręczyć funkcjonariuszom. O całej sytuacji mundurowi natychmiast powiadomili oficera dyżurnego jednostki policji w Hrubieszowie.

74-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

NASZ KOMENTARZ: Mamy tu kolejny przykład tego, że Ukraińcy próbują przenieść swoją stepową, turańską i postsowiecką mentalność do Polski. Jest to mentalność, zgodnie z którą wszystko można załatwić za pomocą układów, znajomości i  łapówek.

Polecamy również: Protesty w Izraelu. Domagają się ustąpienia premiera

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!