Wiadomości

Ukrainiec okradł księży i zakonnice w Przemyślu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przemyscy kryminalni zatrzymali 49-latka podejrzewanego o kradzieże w Domu Biskupim oraz Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu – donosi portal Nowiny24.

Dyżurny przemyskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie od siostry z jednego ze zgromadzeń w Przemyślu, że z pomieszczeń Domu Biskupiego skradziono laptop, telefony komórkowe oraz portfele wraz z pieniędzmi i dokumentami.

– Policjanci przeanalizowali nagrania monitoringu i na jego podstawie wytypowali potencjalnego sprawcę przestępstwa. Jadąc ulicami miasta, zauważyli mężczyznę, który swoim wyglądem był podobny do mężczyzny z nagrania – mówi mł. asp. Marta Fac z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Był to 49-letni obywatel Ukrainy, przy którym funkcjonariusze znaleźli inne przedmioty, które wskazywały na to, że również mogą pochodzić z kradzieży.

– Policjanci udali się do Kurii Metropolitarnej, by sprawdzić, czy ktoś ponownie nie padł ofiarą przestępstwa. Ustalono, że oprócz wspomnianej kradzieży, przestępca ma też na koncie kradzież telefonów komórkowych, portfeli, kart bankomatowych, dokumentów oraz laptopa z pomieszczeń seminarium duchownego, co nie zostało jeszcze zgłoszone – dodaje mł. asp. Fac.

Mundurowi odzyskali sprzęt elektroniczny i dokumenty.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty, złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. Prokurator, na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, zastosował wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

Za kradzież grozi 49-letnieum Ukraińcowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

/nowiny24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!