Wiadomości

Ukrainiec okradał sklepy w Częstochowie. Chciał ugodzić śrubokrętem pracownika ochrony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

33-letni obywatel Ukrainy dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów w Częstochowie. Gdy interweniował pracownik ochrony, próbował go ugodzić śrubokrętem. Grozi mu teraz 10 lat więzienia.

Jak informuje częstochowska policja mężczyzna ukradł produkty chemiczne o wartości prawie 140 złotych, a gdy interweniowała ochrona, stał się bardzo agresywny.

-W pewnym momencie wyciągnął spod kurtki śrubokręt i próbował ranić nim ochroniarza. Na szczęście nikomu nic się nie stało -relacjonuje policja. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy zatrzymali 33-letniego obywatela Ukrainy. Towar został odzyskany i wrócił do sprzedaży. Okazało się, że nie była to jednorazowa kradzież.

-Śledczy z częstochowskiej “czwórki” udowodnili mu jeszcze 21 innych kradzieży (na łączną kwotę prawie 2 tys. zł), głównie alkoholu, za co usłyszał kolejny zarzut. Wszystkich czynów dopuścił się w tym roku – podała KMP w Częstochowie. Mężczyzna został doprowadzony do sądu, który podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. 33-latek może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

/silesia24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!