Wiadomości

Ukrainę atakuje Putin, atakuje też lobby LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do kancelarii Wołodymyra Zełenskiego wpłynęła petycja dotycząca ustanowienia tzw. “małżeństw homoseksualnych”. Teraz prezydent Ukrainy ma 10 dni na odpowiedź.

Aktywiści ideologii LGBT chcą wykorzystać położenie, w jakim znalazła się Ukraina, która jest uzależniona od międzynarodowej pomocy. W tej grze udział bierze też stacja BBC, która czyni naciski, przekonując, iż kwestia „małżeństw” jednopłciowych jest problemem, szczególnie w czasie wojny, bo „zgodnie z prawem ukraińskim, jeśli jeden z parterów w takim związku umiera, drugi nie ma prawa go pochować”. Z kolei jedna z organizacji LGBT określiła petycję jako „ważny moment” dla członków społeczności.

“Ważne jest, aby osoby LGBTQ miały prawo zobaczyć swojego partnera i zabrać ciało z kostnicy oraz w razie potrzeby ubiegać się o odszkodowanie” — stwierdziła w rozmowie z BBC Oksana Solonska, kierownik ds. komunikacji medialnej w Kyiv Pride.

“Wszystkie pary małżeńskie mają te prawa. Mamy nadzieję, że małżeństwa osób tej samej płci zostaną zalegalizowane, aby ludzie mogli się o siebie troszczyć” — oświadczyła aktywistka.

Przypomnijmy, że wszelkie petycje na Ukrainie, które gromadzą ponad 25 tys. podpisów, automatycznie muszą zostać rozpatrzone przez prezydenta. Jak wskazują brytyjskie media, „nie gwarantuje to jednak żadnych zmian w obowiązującym prawie i nie jest jasne, czy Zełenski zdecyduje się zalegalizować związki osób tej samej płci”.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!