Wiadomości

Ukraińcy zaatakowali rosyjskie lotnisko pod Saratowem, niszcząc bombowce strategiczne?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak czytamy na portalu defence24.pl, miało dojść do dwóch eksplozji na strategicznych obiektach w Rosji. Większa eksplozja miała miejsca w Saratowie. Niepotwierdzone informacje mówią o zniszczeniu lub uszkodzeniu dwóch strategicznych rosyjskich bombowców Tu-95. Do eksplozji doszło także w Riazaniu.

Z opublikowanego w Internecie materiału wideo wynika, że do eksplozji doszło w rosyjskiej bazie lotniczej Engels-2 w Saratowie, skąd przeciwko Ukrainie startują strategiczne bombowce Tu-95. Wybuch miał zniszczyć dwa z nich. Nieoficjalnie mówi się o akcji ukraińskich bezzałogowców. Saratow leży na północ od Wołgogradu, w głębi Rosji. Jeżeli informacja by się potwierdziła oznaczałoby to, że Rosja nie jest w stanie chronić swoich strategicznych obiektów nawet w głębi terytorium.

Gubernator Saratowa, zdaniem serwisu liveumap.com, skomentował sprawę słowami, że „nie ma powodów do paniki”. O tym, że zniszczone zostały bombowce stwierdził także Jurij Ihnat, rzecznik ukraińskiego lotnictwa cytowany przez serwis ukrinform.net. „Wybuch nastąpił w bazie lotniczej Engels. Napisali: dwa raszystowskie bombowce strategiczne zostały uszkodzone. Zgłoszono ofiary” – czytamy w artykule ukraińskiego serwisu.

/defence24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!