Wiadomości

Ukraińcy z fałszywymi dokumentami zatrzymani przez Straż Graniczną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 14 osób, które okazały do kontroli fałszywe dokumenty. Wszystkie podróżowały jednym autobusem.

26 stycznia na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, funkcjonariusze Straży Granicznej skontrolowali 17 obywateli Ukrainy, którzy autobusem zamierzali wjechać do Polski. Zadeklarowali podjęcie pracy w naszym kraju. Obok dokumentów paszportowych, podróżni przedstawili dokumenty potwierdzające ich przyszłe zatrudnienie. Okazało się jednak, że były fałszywe. Obywatele Ukrainy zostali zatrzymani (10 mężczyzn oraz 4 kobiety), a w ich sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze.

Odpowiedzą za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Do sprawy zatrzymano również mężczyznę, który był kierowcą kontrolowanego autobusu. Obywatelowi Ukrainy przedstawiono zarzuty pomocnictwa w przekroczeniu granicy RP wbrew przepisom. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Obywatele Ukrainy otrzymali ponadto decyzje administracyjne o odmowie wjazdu na terytorium Polski.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!