Wiadomości

Ukraińcy blokują drogi na przejściach granicznych z Polską – uwaga na spore utrudnienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na przejściach granicznych z Ukrainą z powodu blokad dróg dojazdowych po ukraińskiej stronie możliwe są utrudnieniach w odprawach i w ruchu po przekroczeniu granicy – informuje w poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak informuje portal kurs.if.ua, uczestnicy protestów – właściciele samochodów z tablicami rejestracyjnymi krajów UE zablokowali drogi w 11 punktach. Są to drogi prowadzące do przejść granicznych z krajami UE i z Białorusią. Osiem blokad dotyczy dróg dojazdowych do przejść granicznych Ukrainy z Polską.

Właściciele samochodów z tablicami rejestracyjnymi krajów UE protestują przeciwko przepisom dotyczącym odpraw celnych samochodów na euro-numerach.

Resort spraw wewnętrznych wyjaśnił, że utrudnienia dla podróżnych dotyczą przejść granicznych: Korczowa – Krakowiec (woj. podkarpackie), Budomierz – Hruszew (woj. podkarpackie), Medyka – Szeginie (woj. podkarpackie) oraz w Dorohusku (woj. lubelskie), Zosinie (woj. lubelskie), Dołhobyczowie (woj. lubelskie) i Hrebennem (woj. lubelskie).

„Wstrzymanie odpraw granicznych po stronie ukraińskiej nastąpiło z powodu trwających na Ukrainie blokad dróg dojazdowych do przejść granicznych. Blokady związane są ze zmianą przepisów celno-skarbowych na Ukrainie” – podało w komunikacie MSWiA.

Informacje o aktualnej sytuacji na przejściach dostępne są na stronach internetowych oddziałów Straży Granicznej: bieszczadzkiego dla przejść w woj. podkarpackim (www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl) i nadbużańskiego dla przejść w woj. lubelskim (www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl).

/Radio Maryja. kurs.if.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!