Wiadomości

Ukraina: żołnierz Gwardii Narodowej zastrzelił pięciu żołnierzy. W wyniku obławy został złapany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Dnipro żołnierz Gwardii Narodowej zastrzelił pięciu żołnierzy i uciekł. Po kilku godzinach został zatrzymany.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy poinformowało, że 27 stycznia o godz. 3.40 minut na terenie Południowego Zakładu Budowy Maszyn „Jużmasz” wydarzyła się tragedia. Żołnierz Gwardii Narodowej Ukrainy, poborowy Artemij Jurijowycz Riabczuk, urodzony w 2001 r., podczas wydawania broni z niewiadomych powodów zastrzelił z kałasznikowa żołnierzy NGU, po czym uciekł z bronią. W wyniku tego zginęło pięć osób, a pięć innych zostało rannych.

Teren został odgrodzony i obecnie jest patrolowany. Zaalarmowano funkcjonariuszy Policji Narodowej i Gwardii Narodowej. Rannym żołnierzom udzielono pomocy medycznej. Na miejsce zbrodni udali się przedstawiciele kierownictwa GUNP w obwodzie dniepropietrowskim, grupa śledcza, eksperci medycyny sądowej i wszystkie odpowiednie służby.

Motywy zbrodni nie są jeszcze znane. W jednostce wojskowej wszczęto oficjalne śledztwo. Na miejsce natychmiast udał się dowódca Gwardii Narodowej, generał pułkownik Mykoła Balan.

Kilka godzin później Riabczuk został zatrzymany, o czym poinformowali minister spraw wewnętrznych Denis Monastyrskij i burmistrz Dnipro Borys Filatow. „Artem Riabczuk został zatrzymany przez policję w obwodzie dniepropietrowskim. Zgodnie z prawem poniesie najsurowszą odpowiedzialność” – poinformowano.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!