Wiadomości

Ukraina: Z nożami i widłami zaatakowali policjantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwaj bracia z widłami i nożami zaatakowali policjantów i poszczuli ich owczarkiem. Ranni funkcjonariusze przebywają obecnie w szpitalu.

W Obwodzie Połtawskim zatrzymano dwóch wcześniej sądzonych ludzi, którzy zaatakowali przy użyciu wideł i noży policjantów wykonujących swoje obowiązki służbowe. O zdarzeniu poinformował Wydział Komunikacji Policji Obwodu Połtawskiego.

4 października o godz. 18.55 na linię „102” zadzwonili mieszkańcy wsi Kotelwa, którzy poinformowali o awanturze wywołanej przez jednego z lokatorów – 50-letniego mężczyznę oraz jego brata, trzy lata od niego młodszego.

Policjanci udali się pod wskazany adres w celu uspokojenia sytuacji. Niespodziewanie nadziali się oni na policjantów z nożami. Przybyli funkcjonariusze zostali ranieni nożami, przy czym jeden z nich zdołał oddać strzały w ziemię.

Na miejsce ściągnięto posiłki. W międzyczasie obaj bracia ukryli się w budynku. Policjanci próbowali w drodze negocjacji przekonać ich do nie stawiania oporu.

„Tymczasem bracia wyszli z budynku, uzbrojeni w widły i łopatę. i wypuścili owczarka niemieckiego na policjantów. Policjanci zmuszeni byli zneutralizować zwierzę przy użyciu broni palnej” – czytamy w komunikacie.

Z komunikatu tego dowiadujemy się, że jeden z osobników z widłami w rękach rzucił się na naczelnika miejscowej policji, który także przybył na miejsce. W odpowiedzi podpułkownik zastosował broń palną, strzelając w nogi napastnika.

Rannych policjantów odwieziono do szpitala. Nadto w budynku należącym do braci policjanci znaleźli pistolet z ośmioma nabojami, niezarejestrowaną strzelbę, granat F-1, około 100 gram słomy makowej, 300 gram prochu strzelniczego, 66 nabojów z drugiej wojny światowej różnego kalibru oraz noże.

/Unian.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!