Wiadomości

Ukraina oskarża Rosję o ostrzelanie ukraińskiego samolotu transportowgo

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister Obrony Ukrainy Stiepan Połtorak poinformował na swojej stronie na Facebooku, że samolot An-26 Wojenno-Morskich Sił Zbrojnych Ukrainy został dziś ostrzelany nad odeskimi złożami gazu na Morzu Czarnym. Stiepan Połtorak napisał:

 

Nad Morzem Czarnym ostrzelano samolot transportowy Sił Zbrojnych Ukrainy. Dzisiaj, 01 lutego 2017, podczas wykonywania lotu szkoleniowego należącej do ekonomicznego (morskiego) obszaru Ukrainy, w rejonie odeskich złóż gazu w pobliżu przejętych przez Federację Rosyjską platform wiertniczych został ostrzelany z broni palnej samolot transportowy An-26 Wojenno-Morskich Sił Zbrojnych Ukrainy. W wyniku ostrzału samolot został uszkodzony. Załoga samolotu nie poniosła strat, An-26 w dalszym ciągu wykonuje swoje zadania.

Ponadto załoga stwierdziła i zarejestrowała działalność stacji radiolokacyjnej Rosyjskiej Federacji w trybie aktywnym, jaka jest zazwyczaj używana w systemach naprowadzania rakiet obrony przeciwlotniczej. Po powrocie samolotu na lotnisko podczas kontroli zewnętrznej samolotu znaleziono 3-centymetrową dziurę po pocisku – najeźdźcy ostrzelali samolot z broni palnej.

 

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!