Europa Świat Wiadomości

UEFA nakazała sponsorom by ci nie promowali się przy pomocy tęczowej flagi w Rosji i Azerbejdżanie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl podczas piłkarskiego turnieju Euro 2020, na stadionach możemy zobaczyć reklamy głównych sponsorów mistrzostw, które przedstawiono w „tęczowych aranżacjach”. Wielkie koncerny podkreślają, że chcę tym wesprzeć ruch LGBT. Reklamy w tych barwach jednak nie mogą pojawić się w dwóch meczach ćwierćfinałowych. UEFA nie wyraziła na to zgody.

Od kilkunastu dni logo marek Volkswagen, Booking.com, Just Eat (w Polsce znana pod nazwą Pyszne.pl – przyp. red.) oraz innych znanych koncernów bardzo często możemy obserwować w tęczowej kolorystyce. Na stadionach, gdzie rozgrywane są mecze turnieju Euro 2020, widzimy reklamy, których kolorystyka nawiązuje do symboli ruchu LGBT. Wielkie koncerny otwarcie wspierają postulaty homoseksualistów i całej ideologii LGBT. Jednak w dwóch ważnych meczach, takich reklam nie uświadczymy.

Taką decyzję podjęła europejska federacja UEFA, która obawia się reperkusji związanych z zamieszczeniem „tęczowych reklam” na stadionach w Sankt Petersburgu oraz Baku. To właśnie m.in. te miasta goszczą ćwierćfinalistów Euro 2020. „Ze względu na obawy dotyczące norm prawnych na obiektach w Rosji i Azerbejdżanie, UEFA poinformowała nas, że nie będzie możliwe użycie tęczowych reklam na tablicach reklamowych w tych dwóch krajach” – informują przedstawiciele koncernu Volkswagen.

Producent niemieckich samochodów dodaje, że żałuje takiej decyzji federacji piłkarskiej, ponieważ celem marki Volkswagen jest „pokazanie wsparcia dla różnorodności”.

„Tęczowe reklamy” były obecne na Euro 2020 podczas wielu spotkań, począwszy od fazy 1/8 finałów. Banery wspierające ruch LGBT można było zobaczyć na stadionach w Amsterdamie, Sewilli, Glasgow, a także w Kopenhadze, Rzymie czy Londynie. Półfinały mistrzostw oraz sam finał odbędą się na stadionie Wembley w stolicy Anglii, a zatem można się spodziewać, że podczas tych spotkań będzie można doświadczyć nachalnej promocji ideologii LGBT.

No proszę…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!