Wiadomości

Budka zrezygnował. Oficjalnie: Tusk nowym szefem Platformy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Donald Tusk zostanie nowym szefem Platformy Obywatelskiej. Dotychczasowy przewodniczący Borys Budka złożył rezygnację, o czym sam poinformował podczas Rady Krajowej PO.

Po godz. w sobotę 10 w Warszawie rozpoczął się zjazd Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Budka w przemówieniu otwierającym do uczestników zjazdu powiedział, że miniony rok był niezwykle ciężki.

– Był rokiem próby i ogromnych wyzwań. Żyliśmy w strachu o naszych bliskich. Baliśmy się edukacji naszych dzieci. Wielu drżało o przetrwanie swoich firm, uratowanie dorobku życia. Wielu go niestety straciło. W takich warunkach nie uprawi się polityki. Nie myśli się sondażach – powiedział Budka.

Jak dodał, w warunkach epidemii myśli się o drugim człowieku, walczy o dobro człowieka. – Człowieczeństwo to przede wszystkim wartości: dobro, wzajemna pomoc, solidarność, współpraca, upominanie się o skrzywdzonych, wykluczonych, zapomnianych, pominiętych. To było zadanie nas wszystkich, zadanie PO. To było w końcu moje zadanie i cel w ostatnim roku, i to nam się udało – doda Budka.

Podkreślił przy tym, że ideą, która mu przyświecała w każdym działaniu, była wiara i absolutne przekonanie, że to człowiek jest najważniejszy. – Bo to człowiek musi być w centrum naszej uwagi. Bo nie bez powodu PO jest obywatelska, a obywatelskość to szacunek do drugiego człowieka – wskazał Budka.

– To jest ten dzień. Na moje zaproszenie i prośbę Donald Tusk wraca do polskiej polityki. Wraca w 100 procentach. Dziś, drogi Donaldzie, chcę ci przekazać stery w Platformie Obywatelskiej. Chcę, żebyś poprowadził nas do zwycięstwa – mówił Borys Budka.

– Wróciłem. Wiem, że trochę długo czekaliście. Wróciłem na 100 procent. Platformo, jesteście unikatowym zespołem ludzi dobrej woli – mówił Donald Tusk.

– Wierzę i nic tej wiary nie zmieni – bez Platformy nie ma szansy na zwycięstwo – dodał Tusk.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!