Europa Polska Wiadomości

UE proponuje by w dowodach osobistych dostępne były trzy płcie… Polska się sprzeciwia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal medianarodowe.com od sierpnia obowiązywać będą nowe dowody osobiste. Zgodnie z unijnym rozporządzeniem, w dokumencie tożsamości dostępne będą trzy płcie. Polska sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu i nie chce go stosować.

Na terenie Unii Europejskiej, od 2 sierpnia zaczną być wydawane nowe dowody tożsamości. We wstępie rozporządzenia uwzględniono informację o braku konieczności podziału na płcie. Jeśli jednak dane państwo chce uwzględnić płeć w dokumencie, ma do tego prawo. UE mówi wówczas o oznaczaniu także trzeciej możliwości jako X.

Polskie dowody osobiste zawierają informację o płci, jednak w nowych nie zostanie uwzględniona „płeć X”. Dokument będzie zawierał wyłącznie oznaczenie F – kobieta i M – mężczyzna. „Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że Polska nie wprowadzi oznaczenia „trzeciej płci”, gdyż wymóg stanowi rezolucję światopoglądową. Nie jest zgodny z polskim prawem.

Poprzez sprzeciw Polski wobec ideologizacji w dokumentach, możemy ponownie być narażeni na ataki ze strony władz UE i innych krajów członkowskich.

I co jeszcze…

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!