Wiadomości

Uczennice przyszły do szkoły w sukienkach i spódnicach – stały się celem nagonki ze strony lewaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje Radio Poznań, z okazji Dnia Kobiet uczniowie zaproponowali, by ich koleżanki przyszły do szkoły w spódniczkach lub sukienkach. Te, które wezmą udział w zabawie, miały nie być odpytywane. Po 8 marca na szkołę wylała się fala internetowego hejtu, w większości anonimowego. Uczniowie uważają, że niczego złego nie zrobili. “Zachęcanie dziewcząt do korzyści z wkładania spódniczki może prowadzić do uprzedmiotowienia kobiet” – mówi lokalna działaczka lewicy. Przestraszona dyrekcja szkoły zapowiada warsztaty antydyskryminacyjne.

Jak mówią sami członkowie samorządu uczniowskiego zostali obrzuceni w internecie oskarżeniami o seksizm i było im przykro bo widzieli, że na dniu kobiet w szkole większość dziewcząt była ubrana w sukienki lub spódniczki i były dumne. Jednak Kamila Kasprzak z partii Razem uważa, że zachęcanie dziewcząt do korzyści z wkładania spódniczki może prowadzić do uprzedmiotowienia kobiet, „sprowadzania kobiety do stroju, wyglądu do stereotypizacji”.

Przeciwko tej tezie jest senator PiS i wieloletni pedagog Robert Gaweł, który hejt na organizatorów dnia kobiet w II LO w Gnieźnie nazwał: „zaplanowanymi działaniami, które od wielu lat się toczą i mają przeformatować społeczeństwo i zmienić znaczenie pojęć takich jak kobiecość, męskość, to wszystko ma być przewrócone do góry nogami. To się dzieje na naszych oczach”. 

Dyrektorka II LO w Gnieźnie Róża Grabowska zaapelowała do uczniów i nauczycieli o spokój. – Bo wiadomo, że emocje były tam straszne, wydałam im komunikat, że proszę o tolerancyjne mówienie o innych – dodaje. I zapowiada organizowanie specjalnych warsztatów, o pozycji kobiety w Świecie, o tolerancji, o byciu oryginalnym, o wyzwaniach, które niesie ten świat. 

Warsztaty poprowadzi Alex Freiheit wokalistka grupy Siksa: To nie jest wydumany temat bo mam wiele koleżanek, które są tzw chłopczycami i ostatnio w samolocie usłyszały, że są… lesbami od jakiś panów, którzy komentowali sytuację w Polsce.

Dyrekcja szkoły zapewnia, że nie chciała nikogo urazić a dnie kobiet „w sukienkach” są tam organizowane od lat. Jednak korzyści mają też uczniowie, którzy w Dniu Chłopaka przyjdą “pod krawatem” – także nie są odpytywani.

/radiopoznan.fm/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!