Wiadomości

Uchylono karę dla TVN, zapowiedziano zwołanie „medialnego okrągłego stołu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przewodniczący KRRiT uchylił decyzję z 11 grudnia 2017 roku w sprawie TVN i zapowiedział stworzenie Medialnego Okrągłego Stołu.

Jak podano “po zapoznaniu się ze stanowiskami strony społecznej oraz dodatkowych analizach i argumentach przedstawionych przez zainteresowaną stronę” przewodniczący KRRiT postanowił uchylić decyzję z dnia 11 grudnia 2017 r. ws. nałożenia kary na spółkę TVN SA.

Kołodziejski zapowiedział także stworzenie Okrągłego Stołu Medialnego przy KRRiT z udziałem środowisk dziennikarskich, naukowych oraz z aktywnym uczestnictwem nadawców.

Utworzenie Okrągłego Stołu Medialnego spowodowane jest “niezwykłą wagą problemu brutalizacji życia publicznego, narastającą agresją kierowaną także przeciwko dziennikarzom, propagowaniu mowy nienawiści i dezinformacji tzw. fake news”.

„Przewodniczący KRRiT podkreślił, że wolność słowa oznacza odpowiedzialność za nie i dlatego tak pilna staje się potrzeba wspólnego wypracowania form samoregulacyjnych w mediach” – czytamy w komunikacie KRRiT.

Przypomnijmy, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w połowie grudnia ub.r. zdecydowała o nałożeniu kary w wysokości 1 mln 479 tys. zł. na spółkę TVN SA, nadawcę programu TVN 24, za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem z grudnia 2016 r. Według Rady nadawca naruszył przepisy ustawy o radiofonii i telewizji poprzez “propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu”. Spółka uznała tę decyzję za bezpodstawną i zapowiedziała odwołanie się od niej do Sądu Okręgowego w Warszawie.

3 stycznia br. odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli zarządu spółki TVN z KRRiT oraz ekspertami obu stron. Omawiano kolejne punkty uzasadnienia do decyzji o nałożeniu na nadawcę kary za sposób relacjonowania wydarzeń sejmowych w grudniu 2016 r. Zapowiedziano, że rozmowy będą kontynuowane.

Czytaj:

Guy Verhofstadt grozi Polsce w związku z karą nałożoną na TVN24

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!