Wiadomości

Tzw. “aktywiści” obrzucili ziemniakami obraz Moneta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemieckie szury obrzuciły obraz Claude’a Moneta puree z ziemniaków. To kolejny tego rodzaju wyskok przeprowadzony przez zblazowanych szuróww, którzy w ten sposób rzekomo protestują przeciwko paliwom kopalnym. Do zdarzenia doszło w poczdamskim muzeum Barberini.

Po akcji w Londynie, gdzie tzw. “aktywiści” oblali zupą pomidorową “Słoneczniki” Van Gogha, do podobnej akcji doszło dziś w Poczdamie. Aktu wandalizmu dokonali “aktywiści” grupy walczącej rzekomo przeciwko paliwom kopalnym. Dwóch członków “Ostatniego Pokolenia” weszło do muzeum Barberini w czerwonych kamizelkach. Podeszli do wartego 110 mln dolarów dzieła Claude’a Moneta i obrzucili go rzadkim puree ziemniaczanym.

“Robimy to, aby społeczeństwo pamiętało, że kurs paliw kopalnych zabija nas wszystkich” – tłumaczyli swój wyczyn aktywiści. “Zadajemy społeczeństwu to samo pytanie, co dwie kobiety z National Gallery w Londynie w zeszłym tygodniu: “Co jest warte więcej, sztuka czy życie?”” – dodali.

“Robimy to, aby społeczeństwo pamiętało, że kurs paliw kopalnych zabija nas wszystkich” – tłumaczyli swój wyczyn “aktywiści”. “Zadajemy społeczeństwu to samo pytanie, co dwie kobiety z National Gallery w Londynie w zeszłym tygodniu: “Co jest warte więcej, sztuka czy życie?”” – dodali.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!