Wiadomości

Tysiące mieszkańców prowincji Idlib protestowało przeciwko bierności Turcji w obliczu ofensywy syryjskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj popołudniu syryjskie siły rządowe podjęły ofensywę wymierzoną w protureckich bojowników, w rękach których znajduje się prowincja Idlib, w północno-zachodniej Syrii. Siły bezpieczeństwa związanej z Al-Kaidą ugrupowania Hajat Tahrir asz-Szam (HTS) uniemożliwiły demonstrantom dotarcie do kluczowego przejścia granicznego z Turcją na północy prowincji Idlib.

Tysiące cywilów maszerowało rano w kierunku przejścia granicznego al-Bab al-Hawa, aby zaprotestować przeciwko bierności Turcji w obliczu trwającej ofensywy syryjskich sił rządowych na Idlib. Siły bezpieczeństwa Hajat Tahrir asz-Szam zagrodziły im drogę i – używając gazu łzawiącego – rozproszyły demonstrantów.

„Personel HTS odpowiedzialny za region próbował przejechać protestujących swoimi samochodami, co doprowadziło do zranienia niektórych demonstrantów” – poinformował dziennikarz Enab Baladi.

Dokładna liczba protestujących rannych w trakcie interwencji sił bezpieczeństwa HTS nie została jeszcze ujawniona. Filmy, które trafiły do internetu, ukazują gwałtowne starcia na południe od Bab al-Hawa.

Czytaj też:

Syryjskie siły rządowe odzyskują z rąk protureckich bojowników kolejne miejscowości

/southfront.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!