Wiadomości

Tym razem górą niemiecka policja, która wzięła szturmem ośrodek dla uchodźców w Ellwangen /filmy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak pisaliśmy wczoraj, fiaskiem zakończyła się poniedziałkowa próba deportowania nielegalnego imigranta z Togo Policjanci, zaatakowani przez 150 murzynów, zmuszeni byli odstąpić od czynności. Najbardziej ucierpiały ich samochody. Dziś policjanci zjawili się tam w większej liczbie i zdobyli szturmem ośrodek, aresztując przy okazji kilka osób, w tym ukrywającego się w nim imigranta z Togo.

Próba wyprowadzenia z ośrodka dla uchodźców w Ellwangen (Badenia-Wirtembergia) 23-letniego uchodźcy z Togo, który otrzymał nakaz opuszczenia kraju doprowadziła do zamieszek. I choć udało się go umieścić w jednym z dwóch przybyłych na miejsce samochodów policyjnych, sukces okazał się połowiczny,

Samochody zostały zaatakowane przez około 150 agresywnych murzynów, którzy okrążyli samochody i przystąpili do ich demolowania. W tej sytuacji policjanci zmuszeni byli poddać się, wypuszczając zatrzymanego.

Według Niemieckiej Agencji Prasowej (DPA), policjanci nie mieli innego wyjścia, bowiem nie mogli oni liczyć na wsparcie ze strony innych jednostek policji. Ściągnięcie posiłków zajęłoby zbyt dużo czasu.

– Byli oni tak agresywni i z każdą chwilą coraz gwałtowniej nam wygrażali, że musieliśmy wypuścić człowieka, a następnie tyłem wycofać w stronę posterunku – mówił jeden z policjantów.

Na tym jednak się nie skończyło. Imigranci przysłali ochroniarza w charakterze parlamentariusza z żądaniem zdjęcia kajdanek imigrantowi z Togo, w przeciwnym razie, jeśli ich żądanie nie zostanie w ciągu dwóch minut spełnionej, grożąc szturmem bramy. W tej sytuacji policjanci dali ochroniarzowi kluczyki od kajdanek.

Dziś policjanci zjawili się tam w sile kilkuset funkcjonariuszy.

– W czasie akcji rannych zostało kilka osób. Niektórzy uchodźcy wyskakiwali z okien budynku, doznając niegroźnych obrażeń. Lekko rannych zostało też trzech policjantów. Przedstawiciele służb ratownicznych mieli „wiele do roboty” – powiedział lokalnym dziennikarzom rzecznik policji.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!