Europa Islam Wiadomości

Tylko w tym roku z Włoch wydalono prawie 100 islamskich radykałów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w tym roku Rzym wydalił z terytorium Italii 91 osób – islamskich radykałów.

Na początku grudnia br. wydalono dwie osoby. Pierwsza to 24-letni, mieszkający w Turynie Marokańczyk, Mohamad Bendafi, który w internecie prowadził działalność radykalizującą. Bendafi musiał opuścić Włochy ze względu na to, że miał zachęcać do dołączania do działających na terenie Syrii grup dżihadystytcznych. W kwietniu 2017 roku, w ramach operacji „First JBook”, ten sam Marokańczyk był już skazany za udział i podżeganie do działalności terrorystycznej.

Wydalono także radykalnego imama z Bangladeszu pracującego w centrum kultury islamskiej w Padwie. Imam, 19-letni zaledwie Dżunajed Ahmed oskarżony był ponadto o niewłaściwe traktowanie (notoryczne bicie i upokarzanie) swoich nieletnich podopiecznych. Wcześniej takie same zarzuty usłyszał rodak Ahmeda, który także – na podstawie przyspieszonych procedur – musiał opuścić Włochy.

W związku z podobnymi zarzutami o wspieranie międzynarodowego terroryzmu oraz nawoływania do przemocy, od początku 2015 roku z Włoch wydalono już 455 osób.

Coraz większa liczba osób wydalanych z Włoch to efekt polityki Rzymu w latach 2015-16. W tym czasie Włosi nie sprawdzali ani nie rejestrowali dziesiątek tysięcy uchodźców, którzy przypływali do brzegów Italii. W praktyce wśród imigrantów mogli i wciąż mogą ukrywać się bojownicy Państwa Islamskiego, przemytnicy, handlarze ludźmi i narkotykami.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!