Europa Wiadomości

Para lesbijek postanowiła przenieść dziecko z jednej macicy do drugiej….

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl para lesbijek z Wielkiej Brytanii jako pierwsza na świecie skorzystała z technologii „dzielonego macierzyństwa”, opracowanej przez szwajcarską firmę Anecova zajmującą się płodnością. Doszło do tego w stołecznej London Women’s Clinic.

Jasmine Francis-Smith urodziła Otisa dwa miesiące temu po przeniesieniu do jej macicy płodu, który najpierw rozwijał się w ciele jej “żony” Donny. Ten ryzykowny dla dziecka proces został przez Jasmine określony jako „emocjonalnie zbliżający nas do siebie”.

– Jesteśmy prawdziwą rodziną – powiedziała. – Cały proces był niesamowitym doświadczeniem i otrzymaliśmy z niego wszystko, czego chciałyśmy.

Proces polega na umieszczeniu jaj matki biologicznej w miniaturowej kapsułce, która jest wkładana do jej macicy, gdzie są inkubowane. Następnie płód jest wyjmowany z macicy biologicznej matki i umieszczany w macicy matki rodzącej.

Francis-Smith wyjaśniła, że ​​procedura sprawiła, że ​​ona i jej 30-letnia “żona” Donna „czują się równe w całym procesie” rodzenia. Dodała, że para „nic nie zmieniłaby” w sprawie ciąży i narodzin Otisa.

Świat upada…

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!