Wiadomości

Tylko 6 wolnych łóżek szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Już tylko 6 wolnych łóżek zostało w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym. Zajętych jest 214 z 220 miejsc. To ustalenia reporterów RMF FM. Do 43 wzrosła też liczba chorych na Covid-19 w miejskim Szpitalu Południowym na warszawskim Ursynowie. Wojewoda mazowiecki kolejny raz apeluje o zgłaszanie się personelu medycznego do pracy w tej placówce, by uruchomić następne łóżka.

Zgłoszeń do pracy w Szpitalu Południowym jest niewiele. Po piśmie wojewody mazowieckiego do dyrektorów warszawskich szpitali miejskich, by wyznaczyli po 5 lekarzy i po 10 pielęgniarek, zgłosiły się dwie pielęgniarki ze szpitala dziecięcego i jeden młody lekarz. Dyrektorzy placówek nie mogą sami delegować, czy wyznaczyć personelu do przeniesienia.

Szpital narodowy, na którym zostało 6 wolnych łóżek, też ma problem z personelem i posiłkuje się lekarzami z patronackiego szpitala MSWiA przy Wołoskiej. Udało się przenieść 3 lekarki i dlatego jutro na w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym liczba łóżek zwiększy się o 28.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz mówił dziś, że w woj. mazowieckim uruchomione zostanie w najbliższym czasie 485 dodatkowych łóżek, a w województwie kujawsko-pomorskim 205; natomiast w całej Polsce w najbliższych dniach będzie ok. 1,5 tys. dodatkowych miejsc dla pacjentów chorych na Covid-19.

Wyjaśnił, że na Mazowszu działalność rozpoczynają szpitale tymczasowe w Ostrołęce, Radomiu oraz szpital resortu obrony narodowej na warszawskim Okęciu.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!