Wiadomości

TVP podjęło decyzję ws. Dariusza Szpakowskiego?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dariusz Szpakowski to jeden z czołowych komentatorów piłki nożnej na antenie Telewizji Polskiej. Dziennikarz od wielu lat słynie z relacjonowania widzom wydarzeń na meczach reprezentacji Polski i innych czołowych imprez piłkarskich. Jednak z informacji serwisu “Sportowe Fakty WP” wynika, że najprawdopodobniej dziennikarza nie usłyszymy na mundialu w Katarze w trakcie spotkań reprezentacji Polski.

Od pewnego czasu spotkania reprezentacji Polski komentują Mateusz Borek i Jacek Laskowski. Wcześniej przez wiele lat prym w tym aspekcie wiódł Dariusz Szpakowski. Mundial w Katarze dla Szpakowskigo dziesiątym w karierze, lecz najprawdopodobniej nie będzie on odpowiedzialny za komentarz do spotkań reprezentacji Polski.

– Na liście Szpakowskiego na ten moment nie ma “polskich” meczów. Jak ustaliliśmy, podczas spotkań kadry Czesława Michniewicza jako główni komentatorzy usiądą za mikrofonem Jacek Laskowski oraz Mateusz Borek – poinformował portal “Sportowe Fakty WP”.

W sierpniu bieżącego roku na temat Szpakowskiego głos zabrał ówczesny prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski, który powiedział, że być może mundial w Katarze dla Szpakowskigo będzie ostatnim.

– Dariusza Szpakowskiego lubię. Nawet jeśli czasami się myli, mnie to nie przeszkadza. Myślę, że połowie społeczeństwie również. Wydaje mi się, że będzie to jego pożegnalny mundial – mówił Kurski.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!