Polska Wiadomości

TVP odmówiło wyemitowania reklamy prezerwatyw z gejowską parą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal pch24.pl Telewizja Polska odmówiła emisji reklamy producenta prezerwatyw i innych środków antykoncepcyjnych, w której pojawiała się m.in. para homoseksualistów. Z kolei TVN i Polsat zgodziły się na pokazanie materiału.

Z ustaleń serwisu wirtualnemedia.pl wynika, że TVP uzasadniła odmowę przepisami z ustawy o radiofonii i telewizji. Powołano się na jeden z ustępów artykułu 18. tej ustawy: „Audycje lub inne przekazy, zawierające sceny lub treści mogące mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich, inne niż te, o których mowa w ust. 4, mogą być rozpowszechniane wyłącznie w godzinach od 23 do 6”.

W ramach kampanii przygotowano spot, w którym o swoich relacjach opowiadają cztery autentyczne pary. Jedną z nich tworzą mężczyźni znani w sieci jako Jakub i Dawid. W kilku ujęcach widać, jak delikatnie się obejmują i dotykają.

Kontrowersyjny spot to część większej kampanii przygotowywanej przez producenta prezerwatyw. W jesiennej odsłonie kampanii zaplanowano dokumenty opowiadające o „relacjach par” ze spotu telewizyjnego.

I Bardzo dobrze.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!