Wiadomości

TVP Info: PiS rozważa zmianę przewodniczącej komisji rodziny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozważają zmianę na stanowisku przewodniczącego sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny – ustalił nieoficjalnie portal tvp.info.

– O ile mi wiadomo, płody nie są obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej, ponieważ nie dostają ani PESEL-u, ani dowodu osobistego, natomiast my się zgadzamy na lewicy, że powinno być dopuszczone przerywanie ciąży do 12 tygodnia bez żadnych warunków – mówiła Magdalena Biejat 22 października w radiu Wnet, która głosami m.in. posłów PiS wybrana została na przewodniczącą sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. To nie jedyna jej wypowiedź wywołująca oburzenie katolików.

Obsadzenie szefów komisji sejmowych, w tym rodziny, było wynikiem ustaleń wszystkich klubów poselskich zasiadających w nowym Sejmie. Tymczasem, jak nieoficjalnie dowiedział się portal tvp.info, w PiS rozważana jest zmiana przewodniczącej komisji rodziny.

– Zależy nam na tej komisji, dla nas temat rodziny jest wśród priorytetów – miał powiedzieć w rozmowie z TVP Info polityk PiS, którego nazwiska jednak nie ujawniono.

Jak perspektywę zmiany przewodniczącej komisji odbiera przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy?

– To oznaczałoby, że PiS nikogo nie szanuje, tylko chce walczyć. Uznałbym to za kradzież polityczną – stwierdził w rozmowie z portalem tvp.info Krzysztof Gawkowski.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!