Wiadomości

Tuż przed wejściem w życie zawieszenia broni Azerbejdżan nasilił ataki z użyciem dronów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś w nocy po trwających wiele godzin negocjacjach ministrowie spraw zagranicznych Armenii i Azerbejdżanu zgodzili się na zawieszenie broni, które ma wejść w życie dziś w południe. Tymczasem – jak wynika z doniesień pochodzących z obu stron konfliktu – Azerowie nasilili ataki na wojska ormiańskie w Górskim Karabachu.

Shushan Stepanyan, rzeczniczka armeńskiego Ministerstwa Obrony, poinformowała na twitterze, że „wróg zintensyfikował użycie dronów na kierunku południowym”, dodając, że „wróg perfidnie próbuje zmienić sytuację do czasu, gdy zawieszenie broni ogłoszone dla celów humanitarnych wejdzie w życie”.

Rzeczniczka armeńskiego Ministerstwa Obrony dodała, że ataki miały miejsce przede wszystkim na południu enklawy, o którą toczy się wojna, ale także na terytorium Armenii.

Strona azerbejdżańska nie zaprzecza, iż istotnie nasiliła ataki z użyciem dronów, wręcz przeciwnie – w sieci zamieszczono filmiki z dzisiejszych ataków z użyciem dronów, zarówno uderzeniowych, jak i kamikadze. Zdementowano jedynie ten fragment, który dotyczył ataku na cele na terytorium Republiki Armenii…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!