Felietony

Tuskowi Polska pomyliła się z Generalnym Gubernatorstwem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Histeria, jaką wywołały słowa premier Beaty Szydło, iż „trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli”, wypowiedziane w trakcie obchodów rocznicy pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz, przybrała wręcz formę szaleństwa.

Jakżeż oni muszą nas nienawidzić, że wściekłość wywołują w nich słowa, iż nasze bezpieczeństwo powinno napawać troską? Najwyraźniej w ich mniemaniu nasze życie i bezpieczeństwo nie są nic warte i wręcz sama myśl, iż ktoś mógłby uważać, że należy nimi sobie głowę zawracać, zasługuje na potępienie.

– Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera – napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, któremu najwyraźniej Polska pomyliła się z Generalnym Gubernatorstwem.

W Generalnym Gubernatorstwie bowiem – i owszem – życia Polaków nie uważano za wiele warte. Nie było też życie i bezpieczeństwo Polaków przedmiotem troski generalnego gubernatora.

Niemieckie media, w tym także te polskojęzyczne, jak również niektóre „polskie”, te funkcjonujące dzięki niemieckim pieniądzom, od dwóch dni kipią z oburzenia, dając wyraz temu, że dla nich nadal pozostajemy podludźmi (Untermenschen) i że nic się tak naprawdę pod tym względem nie zmieniło od czasów, gdy z Generalgouvernement kursowały do KL Auschwitz transporty wypełnione Polakami.

Wojciech Kempa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!