Wiadomości

Donald Tusk: Składamy projekt zmiany konstytucji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Składamy projekt zmiany konstytucji gwarantujący, że tylko w referendum lub większością 2/3 głosów w Sejmie i w Senacie może zapaść decyzja o wyjściu Polski z Unii Europejskiej – poinformował Donald Tusk.
Lider Platformy Obywatelskiej przekazał informację na briefingu prasowym w Senacie z udziałem marszałka senatu Tomasza Grodzkiego i wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Jak wskazał były premier, celem wniosku nowelizacji konstytucji jest zagwarantowanie, że Polska pozostanie w Unii tak długo, jak długo Polacy będą tego chcieli.

– Powody państwo znacie. Mówiliśmy o tym w ostatnich tygodniach wielokrotnie. To pojawiało się także w komentarzach i w pełnych niepokoju też artykułach, wypowiedziach również nie tylko polityków, ale zwykłych ludzi, także wielu dziennikarzy i komentatorów. Zarówno działania rządu PiS-u, jak i wiele wypowiedzi przedstawicieli partii rządzącej wskazywały i wskazują jednoznacznie, że obecność Polski w UE jest zagrożona, bywa coraz częściej kwestionowana – stwierdził Donald Tusk.

– Dzisiaj wystarczy zwykła większość głosów, aby Polskę z UE wyprowadzić. Zadaniem, celem zmiany konstytucji bardzo prostej, którą proponujemy, jest taka żelazna gwarancja, że tylko w drodze referendum albo większością 2/3 głosów, zarówno w Sejmie, jak i w Senacie, możliwa byłaby taka decyzja, decyzja o wyjściu Polski z UE – powiedział polityk.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!