Wiadomości

Tusk o “ślubach” LGBT+: “Chcę, żeby ten przełom się dokonał”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Donald Tusk w trakcie spotkania w Ostrowie Wielkopolskim został zapytany o tzw. śluby par homoseksualnych.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wygłosił do zgromadzonych przemówienie, w którym bardzo krytycznie wypowiedział się o polityce obecnego obozu rządzącego i zapowiedział zwycięstwo w przyszłorocznych wyborach do Sejmu.

Następnie odbyła się seria pytań i odpowiedzi. Jedna z obecnych na sali słuchaczek chciała wiedzieć, czy po objęciu władzy przez Platformę Obywatelską w Polsce zostaną prawnie ustanowione “małżeństwa homoseksualne”. – Chciałabym, żeby moi przyjaciele ze środowiska LGBT+ mogli brać ślub w Polsce i nie musieli wyjeżdżać za granicę – powiedziała.

Polityk odparł, że jest w tym zakresie potrzeba wypracowania pewnego kontraktu społeczno-politycznego. – Bardzo chcę i to nie jest pusta chęć, bo jestem przekonany, że do tego doprowadzę, żeby ten przełom dokonał się zaraz po wyborach. I on się dokona. Ale chciałbym współpracy, kiedy będziemy szukali sposobów, które to umożliwią. Tu nie chodzi już o manifestowanie swojego poglądu w tej sprawie, tylko o rzeczywiste zmiany – wyjaśnił.

Tusk wskazał, że po wygranej w wyborach, uregulowanie związków partnerskich będzie stanowić jedną z pierwszych podjętych przez jego rząd kwestii. – W niektórych środowiskach pojawia się debata, dlaczego mówimy o związkach partnerskich a nie o ślubach. Chcę, żeby ten przełom się dokonał, żebyśmy zbudowali sytuację, w której radykalnie na korzyść zmieni się sytuacja prawna i godnościowa między innymi środowisk LGBT – powiedział Tusk.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!