Wiadomości

Tusk na wylocie? A prócz tego jeszcze większy zamordyzm w UE

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaproponował w swoim dorocznym przemówieniu połączenie stanowisk przewodniczącego Rady Europejskiej i szefa Komisji Europejskiej. Kandydat miałby być znany w trakcie wyborów do europarlamentu.

– Więcej demokracji oznacza więcej efektywności, skuteczności na szczeblu europejskim i pewnie udałoby się to jeszcze lepiej, gdyby udało się połączyć stanowiska przewodniczącego KE i Rady. Ta propozycja nie jest skierowana personalnie ani do mojego dobrego przyjaciela Donalda Tuska (szefa Rady), ani do mnie – powiedział Juncker w środę w Parlamencie Europejskim.

Jego zdaniem „krajobraz europejski byłby bardziej czytelny i zrozumiały, gdyby statek Europa był prowadzony przez jednego kapitana”.

Szef KE po raz kolejny dał do zrozumienia, że kierunek, w którym winna podążać UE, to stopniowe ograniczanie roli państw narodowych i zwiększanie zamordyzmu.

Opowiedział się on za ponadnarodowymi listami w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Poinformował również, że Komisja Europejska proponuje nowe zasady finansowania ugrupowań, by uniemożliwić korzystanie ze środków przez ruchy ekstremistyczne, które są przeciwko UE.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!