Wiadomości

Turek przez zieloną granicę próbował dostać się z Ukrainy do Polski, zauważył go patrol Straży Granicznej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Patrol straży granicznej z placówki w Hermanowicach zatrzymał 28-letniego obywatela Turcji, który pieszo przekroczył ukraińsko-polską granicę. Jego celem były Niemcy, tymczasem został już przekazany z powrotem na Ukrainę.

Cudzoziemiec został zatrzymamy 13 grudnia w przygranicznych Jaksmanicach koło Medyki, po informacji od mieszkańców tej miejscowości, że w okolicy kręci obcy mężczyzna.

Kilka dni wcześniej 28-letni obywatel Turcji samolotem przyleciał na Ukrainę, a następnie lokalnymi środkami dotarł w rejon przygraniczny. Zieloną granicę, poza przejściem granicznym, przekroczył pieszo koło Jaksmanic. Tu został zauważony przez mieszkańców, którzy zawiadomili Straż Graniczną.

Imigrant był dobrze przygotowany do podróży. Miał przy sobie paszport oraz dowód osobisty wydane przez władze Turcji, a także kilkaset euro. Zeznał, że celem jego wyprawy był Berlin, gdzie na stałe mieszka jego rodzina.

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz przekazany na Ukrainę w ramach umowy readmisyjnej.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!