Wiadomości

Minister Oświaty zleciła kontrolę w Fundacji Euroweek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister edukacji Anna Zalewska zleciła Dolnośląskiemu Kuratorowi Oświaty natychmiastową kontrolę warsztatów organizowanych przez Fundację Euroweek – Szkoła Liderów.

Od kilku dni relacjonujemy sprawę obozów organizowanych przez Fundację Euroweek, mających – dzięki środkom unijnym – rozwijać „świadomość różnorodności transkulturowej”. W ich trakcie, co możemy zobaczyć na zdjęciach opublikowanych przez uczestniczki obozów, dorośli, trzydziestoletni i starsi śniadzi mężczyźni obściskują, całują, przytulają i trzymają na kolanach polskie nastolatki, nierzadko mające po 11 – 13 lat. Pojawiły się też w internecie zdjęcia i filmiki, z których wynika, iż mogło przy tej okazji dochodzić do molestowania seksualnego.

MEN poinformował w komunikacie, że choć fundacja nie jest nadzorowana przez minister edukacji, resort reaguje natychmiast, gdy pojawia się podejrzenie o zagrożeniu bezpieczeństwa dziecka. Minister Anna Zalewska jest w stałym kontakcie z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim.

MEN oczekuje na wyniki kontroli Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, aby podjąć ewentualne dalsze kroki. Wcześniej prokurator generalny Zbigniew Ziobro poinformował, że rozważa wszczęcie postępowania w sprawie obozu językowego EuroWeek – Szkoła Liderów. Minister powiedział, że chodzi o zbadanie doniesień medialnych, dotyczących między innymi nadużyć seksualnych.

Czytaj też:

Minister Brudziński poinformował, iż już się zajął Fundacją Euroweek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!