Wiadomości

Tureckie wojska ostrzeliwują pozycje Kurdów w Syrii z ciężkiej artylerii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Turcja potwierdziła, że jej wojska prowadzą intensywny ostrzał pozycji Kurdów w północnej części prowincji Aleppo w Syrii, zaznaczając, że jest to odpowiedź na ataki kurdyjskie oraz że w rejonach, które znalazły się pod ostrzałem tureckiej artylerii, ujawniono stanowiska Partii Pracujących Kurdystanu, która jest odpowiedzialna za liczne ataki terrorystyczne na terenie Turcji.

Wczoraj pisaliśmy, iż potężne kolumny wojsk tureckich, w których znajdowały się między innymi 5 samobieżnych haubic Т-155 Fırtına:

Tureckie wojska wkroczyły do miejscowości Azaz w Syrii /film/

Wieczorem tego samego dnia turecka artylerii rozpoczęła ostrzał pozycji kurdyjskich wzdłuż całej linii frontu w regionie Afrin. Pod ostrzałem znalazł się rejon miasta Tel-Rifaat, Herbol, Ajn Dakna, Maranaz, Malkija, Kastal i Bilat al-Kadi. Zanim zaczęła się nawała artyleryjska oraz w trakcie jej trwania nad kurdyjskimi pozycjami latały tureckie zwiadowcze samoloty bezzałogowe. Przez pewien czas bezpilotniki „wisiały” nad miejscowością Szejh Issa. Pojawiły się też doniesienia o uderzeniach tureckiego lotnictwa na pozycje Kurdów w różnych rejonach Syrii. Eksperci przewidują, że wojska tureckie lada dzień mogą podjąć zmasowaną ofensywę.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!