Wiadomości

Tureckie Ministerstwo Obrony poinformowało o śmierci pięciu tureckich żołnierzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tureckie Ministerstwo Obrony poinformowało, że w wyniku ostrzału ze strony syryjskich sił rządowych zabitych zostało pięciu żołnierzy tureckich, a kolejnych pięciu zostało rannych. Żołnierze ci mieli zostać zabici w wyniku ostrzału artyleryjskie punktu obserwacyjnego w Taftanaz.

Syryjskie siły rządowe prowadzą obecnie natarcie w kierunku na Maarat al-Naasan i Kafr Halab (w zachodniej części prowincji Aleppo). Protureccy bojownicy kontratakowali tam z użyciem dżihad-mobila.

Dzieje się to w czasie, gdy podejmowane są działania dyplomatyczne mające doprowadzić do przerwania walk. W sobotę do Turcji przybyła rosyjska delegacja, jednakże negocjacje zakończyły się fiaskiem. Wczoraj wieczorem pojawiły się liczne doniesienia, iż tureckie siły zbrojnej otrzymały rozkazy do przygotowania się do przeprowadzenia zakrojonej na szeroką skalę operacji wojskowej.

I oto dziś około godziny 10.00 wojska tureckie i formacje protureckich bojowników przeszły do natarcia. Celem ataku stało się utracone kilka dni wcześniej miasto Sarakib. Pojawiły się też doniesienia o zestrzeleniu syryjskiego śmigłowca przez Turków.

Stanowiska syryjskich sił rządowych ostrzelane zostały między innymi przez wyrzutnie rakietowe T-122 Sakarya, a siły tureckie wdarły się na ulice miasta Sarakib i do wioski An-Najrab.

Wkrótce jednak operacja wojsk tureckich została wstrzymana – na czas trwania zaplanowany rozmów. Pojawiły się też sygnały, że atak turecki był reakcją na natarcie syryjskich sił rządowych, wspieranych przez irańskie i proirańskie formacje szyickie oraz rosyjskie lotnictwo, na Kafr Halab (w zachodniej części prowincji Aleppo). Ale działania syryjskich sił rządowych na kierunku Kafr Halab trwały nadal…

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!