Wiadomości

Turcy zdobyli miasto Dżinderes w kantonie Afrin /filmy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W czwartek, 8 marca, około godziny 13.00 pod tygodniu ciężkich walk obrona miasta Dżinderes została złamana i całkowitą kontrolę nad nim przejęli Turcy i protureccy bojownicy.

Drugie co do wielkości miasto w kantonie Afrin przez sześć dni znajdowało się pod intensywnym ogniem tureckiej artylerii. W okresie tym znaczna część mieszkańców miasta opuściła je, kierując się w stronę administracyjnego centrum regionu. W wyniku ostrzału miasto poważnie ucierpiało i w dużym stopniu zamieniło się w gruzowisko, zwłaszcza jego północno-zachodnie i północno-wschodnie dzielnice.

Prócz tego, w ciągu ostatnich dwóch dni protureccy bojownicy poczynili znaczne postępy w rejonie na północny-wschód od miasta. Pod ich kontrolą znalazły się wsie Moszal i Szauarga. W rezultacie wydostali się oni z terenów górskich i wkroczyli do doliny Tal-Rifat i doliny Afrin.

Zdaniem tureckiego dowództwa, operacja w kantonie Afrin znalazła się w końcowym stadium. Według ministra spraw zagranicznych Turcji do maja zostanie ona ostatecznie zakończona

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!