Wiadomości

Turcy rozmieścili w bazie Al-Watiya w północno-zachodniej Libii nowe systemy przeciwlotnicze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rozmieszczone w bazie Al-Watiya tureckie rakietowe systemy przeciwlotnicze średniego zasięgu MIM-23 Hawk zostały zniszczone w ataku lotniczym przeprowadzonym w nocy 4/5 lipca. Dziś pojawiły się doniesienia, że Turcy ściągnęli tam nowe systemy Hawk, które rozstawione zostały niemal w tym samym miejscu, gdzie stacjonowały zniszczone w tamtym nalocie.

Przypomnijmy, że baza lotnicza Al-Watiya, która należy do największych tego rodzaju obiektów w Afryce, została 18 maja zdobyta przez siły protureckie. Media tureckie informowały, że ma ona zostać przekazana armii tureckiej, jako jedna z dwóch baz wojskowych w Libii mających służyć Turkom.

4 lipca pojawiły się doniesienia o rozmieszczeniu tam tureckich rakietowych systemów przeciwlotniczych średniego zasięgu MIM-23 Hawk. W związku z tym pojawiły się też spekulacje, że lada moment pojawią się tam też tureckie F-16. Tymczasem kolejnej nocy baza została zbombardowała, a stacjonujące tam Hawki zostały zniszczone.

Samoloty rosyjskie lub ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zbombardowały bazę lotniczą, w której miały być rozmieszczone samoloty tureckie

Dziś pojawiły się informacje, że w bazie Al-Watiya kolejne tureckie rakietowe systemy przeciwlotnicze średniego zasięgu MIM-23 Hawk. Do sieci trafiły zdjęcia satelitarne, które wskazują, że zostały one rozmieszczone niemal w tym samym miejscu, w którym znajdowały się Hawki zniszczone dziewięć dni temu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!