Wiadomości

Turcy przeprowadzili w Syrii i Iraku serię punktowych uderzeń wymierzonych w dowódców kurdyjskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ostatnich dniach tureckie samoloty i drony przeprowadziły w Syrii i Iraku cztery operacje, których celem były budynki sztabowe i wyżsi dowódcy YPG/PKK. W sumie zabitych zostało w nich osiemnastu bojowników kurdyjskich, w tym trzech wyższych dowódców.

17 sierpnia tureckie lotnictwo zaatakowało uznawany za bastion bojowników Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) w północno-zachodnim Iraku region Sindżar. Podobno wśród zaatakowanych obiektów jest szpital, w którym leczeni byli ranni bojownicy PKK. Mazlum Roj, który stał na czele sił PKK w regionie Sindżar i który został ranny w przeprowadzonym dzień wcześniej ataku drona na samochód, którym wraz z innymi członkami dowództwa PKK w regionie się przemieszczał, został dostarczony do tego właśnie szpitala i zginął w tym ataku.

Turcy bombardują Sindżar, wśród zniszczonych obiektów jest podobno szpital

Jeden z najważniejszych dowódców YPG Selahettin Şehabi ps. Rênas Roj został z kolei zabity wczoraj w ataku tureckiego drona na drodze Al-Kamiszli – Al-Hasaka. Stało się to dzień po ataku na budynek sztabu YPG w Tall Tamr, w którym zginęło czterech bojowników kurdyjskich.

Jeden z najważniejszych dowódców kurdyjskich został zabity w ataku tureckiego drona

W sumie w ostatnich dniach tureckie samoloty i drony przeprowadziły w Syrii i Iraku cztery operacje, których celem były budynki sztabowe i wyżsi dowódcy YPG/PKK. W sumie zabitych zostało w nich osiemnastu bojowników kurdyjskich, w tym trzech wyższych dowódców.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!