Wiadomości

Turcja wysyła wojska do Kataru

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Parlament Turcji przyjął ustawę w sprawie rozmieszczenia w Katarze tureckich wojsk i utworzenia tam tureckiej bazy wojskowej. Za uchwałą głosowało 240 posłów do tureckiego parlamentu.

Co prawda temat utworzenia bazy wojsk tureckich w Katarze, w której miałoby przebywać ok. 3 tysięcy żołnierzy, nie jest nowy, jednakże fakt, iż finalizowany jest on akurat teraz, można uznać za symptomatyczny. Stało się to bowiem tuż po zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Katarem przez szereg państw, w tym przede wszystkim Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie, a także Egipt, Bahrajn, Jemen, Libia i Malediwy.

I oto oskarżanemu o wspieranie terroryzmu emirowi Kataru przychodzi w sukurs Turcja, która nie tylko zamierza wysłać tam swoje wojska, ale dodatkowo tureccy eksporterzy poinformowali agencję Reutera, że są gotowi dostarczyć Katarowi zapasów żywności i wody, które pozwolą temu państwu uniknąć braków w zaopatrzeniu, jakie mogłyby wyniknąć z zerwania stosunków z krajami będącymi jego najważniejszymi dostawcami.

/reuters.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!