Wiadomości

Turcja ściągnęła siły specjalne, aby uniemożliwić Grecji wypchnięcie migrantów z powrotem do Turcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ankara sprowadza około tysiąca funkcjonariuszy sił specjalnych policji, aby uniemożliwić greckim strażnikom granicznym wypieranie uchodźców na terytorium Turcji – powiedział turecki minister spraw wewnętrznych Suleiman Soilu.

Wraz z eskalacją wojny w Idlibie Turcja oświadczyła, że ​​nie będzie już w stanie powstrzymać napływu migrantów, i otworzyła granice z UE. Tysiące imigrantów ruszyło do Grecji. Podczas konferencji prasowej Soilu powiedział, że od 28 lutego 139.070 uchodźców udało się do Grecji

„Grecja próbowała wypchnąć 4900 osób do Turcji. Rozmawialiśmy z wojskiem i wysyłamy tysiąc funkcjonariuszy sił specjalnych policji w rejon graniczny, w pełni wyposażonych, aby zapobiec temu powrotowi” – powiedział Soylu.

Grecja zaprzecza, by napływ migrantów miał aż masowy charakter i zapewniła, że uniemożliwiła próby przekroczenia granicy ponad 24.000 osób. Miano przy tym aresztować dwanaście osób, które przybyły na terytorium Grecji.

Istnieją liczne zeznania migrantów, którzy po przybyciu na terytorium Grecji przez rzekę Evros zostali aresztowani przez grecką policję, pozbawieni rzeczy, często nawet butów, by zmusić ich do powrotu na terytorium Turcji.

/ria.ru, lavanguardia.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!