Wiadomości

Minister Zdrowia: Dotychczas przebadane próbki nie potwierdzają nowego zakażenia koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister zdrowia poinformował, że dotychczas przebadane próbki nie potwierdzają nowego zakażenia koronawirusem w Polsce. Jedyny pacjent, u którego stwierdzono chorobę, jest hospitalizowany w Zielonej Górze i czuje się dobrze.

Wszyscy pasażerowie i kierowcy autobusu, którym jechał ten pacjent są w kwarantannie domowej. Minister Łukasz Szumowski zapewnił, że gdy pojawi się kolejny przypadek, resort natychmiast będzie o tym informował.

– W tej chwili 65 pacjentów jest hospitalizowanych, ponad 300 znajduje się w kwarantannie, ponad 4500 jest pod obserwacją. Wszyscy pasażerowie i kierowcy autobusu, którym jechał potwierdzony pacjent, są w kwarantannie domowej. Ta sytuacja jest już całkowicie opanowana. Czekamy na to, co się wydarzy. Wiemy, że próbki w Policach są ujemne, więc niedługo zapewne decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego kwarantanna będzie tam kończona – wyjaśnił.

Jutro w Brukseli, na wniosek Polski, odbędzie się specjalne spotkanie ministrów zdrowia państw członkowskich w sprawie epidemii koronawirusa.

Polskę będzie reprezentował minister Łukasz Szumowski. Rozmowy jak poinformował będą dotyczyły m.in. bezpieczeństwa lekowego UE w aspekcie łańcucha dostaw, a także wymiany informacji pomiędzy krajami Wspólnoty na temat koronawirusa i podejmowanych działań.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!