Wiadomości

Trzy duże ogniska zakażeń przyczyną dzisiejszego wzrostu liczby zarażonych w skali kraju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mamy trzy ogniska zakażeń, które spowodowały wzrost przypadków zachorowań na COVID-19; są to domy pomocy społecznej w Lublińcu (woj. śląskie) i Kaliszu (woj. wielkopolskie) oraz szpital w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) – poinformował w piątek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 248 nowych zakażeniach koronawirusem. Tym samym liczba zdiagnozowanych chorych na COVID-19 wzrosła do 10.759. Rzecznik resortu zdrowia na konferencji prasowej przekazał, że wzrost przypadków wiąże się z wykryciem trzech ognisk zakażeń. Poinformował, że są to domy pomocy społecznej w Lublińcu i Kaliszu oraz szpital w Koszalinie. Andrusiewicz podkreślił, że zazwyczaj wzrost przypadków wiąże się z wykryciem ognisk w ośrodkach zamkniętych – domach pomocy społecznej i w zakładach opiekuńczo-leczniczych.

– Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie personel pracującego w tych miejscach – dodał Andrusiewicz.

Rzecznik przekazał, że dobrą wiadomością jest wzrost liczby osób, które wyzdrowiały. Z danych resortu wynika, że do tej pory wyzdrowiało 1 944 chorych.

– Wyzdrowiało kolejnych 200 osób. Ta liczba stabilizuje się nam na dość wysokim poziomie. Jeżeli taki wskaźnik się utrzyma, to jest to bardzo dobra wiadomość. Spadła nam liczba osób, które są pod respiratorami. W tej chwili mamy tych pacjentów 135. Niedawno mieliśmy ponad 140 osób, więc to też jest pozytywna informacja – poinformował rzecznik.

Czytaj też:

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 248 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 9 osób

/forsal.pl, fot. lubliniecki.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!