Wiadomości

Trzeszczy w koalicji? Gowin miał odrzucić ultimatum Kaczyńskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Koalicja rządowa ponoć wisi na włosku. Według RMF FM, Jarosław Gowin odrzucił ultimatum Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS dał koalicjantowi wybór: Gowin poprze pomysł wyborów kopertowych, czyli wybór prezydenta tylko w głosowaniu korespondencyjnym, albo wicepremier i jego ministrowie zostaną wyrzuceni z rządu.

Wicepremier Jarosław Gowin miał dostać ultimatum od prezesa PiS: albo poprze pomysł korespondencyjnych wyborów w maju, albo on i jego politycy zostaną wyrzuceni z rządu – twierdzi RMF FM.

Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Patryk Michalski, Jarosław Gowin ogłosił już politykom swojej partii, że nie poprze pomysłu PiS na korespondencyjne wybory, a w związku z tym muszą się spodziewać utraty stanowisk. Jeśli więc prezes PiS nie wycofa się z pomysłu wyborów kopertowych, a Jarosław Kaczyński nie odwoła swojego ultimatum, to – według RMF – większość parlamentarna rozpadnie się, a rząd mniejszościowy PiS-u nie będzie w stanie rządzić.

Patryk Michalski twierdzi, że Jarosław Gowin liczy się z wyrzuceniem z rządu, ale tym razem miał zagwarantować swoim posłom, że zdania nie zmieni.

W rozmowie z najbliższymi współpracownikami wicepremier miał powiedzieć, że to wybór „między życiem a śmiercią”, dlatego pod żadnym pozorem nie godzi się na wybory w maju. Jak dowiedział się reporter RMF FM, tę decyzję konsultował z wieloma lekarzami, ekspertami, a nawet ważnymi biskupami.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!